06/29/13 – Imaginácie – Prakovce – Prakovce

Who
Imaginácie
When
sobota, jún 29, 2013
21:00 - All Ages
Where
Prakovce (map)
Prakovce
Other Info
Imaginácie sú ojedinelý projekt, ktorý sa kvôli finančnej a organizačnej náročnosti nerealizuje často. Je jedným z kľúčových projektov, ktoré prezentujú Košice ako EHMK. Spišiaci majú šťastie, že majú možnosť vidieť predstavenie pod holým nebom, na ktoré v uplynulých dňoch cestovali desiatky ľudí nielen zo širokého okolia, ale aj zo zahrania, aby si vychutnali toto jedinečné podujatie. Desiatky účinkujúcich z viacerých krajín očarili svojim umením počas 6 tich predstavení v Košiciach, Levoči a Prešove vyše 36 000 divákov.

Aktistické a aktobatické výkony, ohne, chodúliari, vzdušná akrobacia, nadrozmerné bábky a obrovské stroje ...t o všetko budú môcť vidieť aj Prakovčania a návštevníci Prakoviec, ak sa zúčasnia 29.6. 2013 po zotmení tohto veľkolepého divadla.

Imaginácie privezie do Prakoviec košické Staromestské divadlo, ktorého producentka a režisérka celého projektu Ľuba Blaškovičová je nielen krajskou poslankyňou (takže má aj túto obec pod palcom), ale už 26 rokov sú Prakovce pre ňu druhým domovom.

Peter Rašev, známy herec a režisér, drží svoju ochrannú ruku nad milovanou chalupou v Prakovciach z miesta svojho odpočinku: na lúke pod lipou, ktorú sám zasadil. Práve v týchto dňoch uplynulo 5 rokov od jeho úmrtia, aj preto venujú Imaginácie 2013 jeho pamiatke.

Oslavy dňa Prakoviec sa teda ponesú naozaj vo „veľkom štýle“. Účinkujúcimi v podvečernom 90 minútovom koncerte sú finalista Superstar Lukáš Adamec, Nataša Džunková, Tomáš Okres a hudobná skupina Cikrus, ktorých spev okrášlia tanečnice z prešovskej tanečnej skupiny Grimmy. Po koncerte na futbalovom ihrisku v multižánrovom predstavení Imaginácie diváci uvidia ďalšie hviezdy – semifinalistov súťaže Česko-Slovensko má talent: Long Vehicle Cirkus, ohnivákov z Amanitas, tanečníkov z Outbeak dance Center aj vzdušnú akrobatku Katarínu Raševovú, … a na záver ako inak - ohňostroj. Pozývame aj ďalších obyvateľov Hnileckej doliny a Spiša, pretože vstup je celé podujatie je bezplatný!

« Back to the calendar