Premiéra Sanatória v Spišskom divadle

foto: Mária Šimoňáková

foto: Mária Šimoňáková

V týchto dňoch na hlavnej scéne divadla prebiehajú intenzívne skúšky. Premiéra mala byť pôvodne ešte v starom roku, nakoniec padol termín na 21. január. Druhá premiéra bude presne o týždeň neskôr – 28. januára 2011.

… Aj blázni môžu byť napokon celkom normálni ľudia… alebo je to naopak?

Profesor: „Povedzme si niekoľko základných pravidiel našej šou „Ako prežiť“! Je zameraná na najdôležitejšiu ľudskú schopnosť – prežiť, a to za každých okolností. Verte mi, že táto téma sa bytostne dotýka každého z nás.“

Zvrátené hodnoty a priority dnešných konzumentov rôznych TV reality show boli inšpiráciou na divadelnú reality show , do ktorej sú vtiahnutí aj diváci… Päť zločincov, ktorí namiesto väzenia trávia čas v Sanatóriu, má možnosť konfrontovať svoje príbehy s publikom a jeho sympatiami – a dokonca si vybrať : odmenu alebo smrť v priamom prenose…. A pretože TV prenos musí byť aj zábavný, hra je obohatená nielen o projekciu, ale predovšetkým o pesničky s úžasnými textami Ľubomíra Feldeka, pričom hudbu skomponovali známi slovenskí hudobníci – Marián Čekovský, Tomáš Okres, Peter Breiner a Igor Timko.

Premiéra: 21. 1. 2011 o 19,00 v Spišskom divadle
II. Premiéra: 28. 1. 2011 o 19,00 v Spišskom divadle